Головна » Статті » Остеохондрозу - бій! Прості офісні вправи
Багато хто з нас проводять в офісі велику частину активного життя.

Це не дивно - бажання зробити блискучу кар'єру, Реалізувати свої прагнення, займатися улюбленою справою похвально і заслуговує самого щирого захоплення. Було б, проте, прикро домогтися поставлених цілей і розгубити здоров'я. Наші прості рекомендації і вправи допоможуть вам запобігти одне з професійних захворювань офісних працівників - остеохондроз шийного відділу хребта.

Простий комплекс - важка артилерія проти недуг

У to-do-list офісного працівника знайдеться чимало важливих справ. Потрудіться вписати ще одне - гімнастику проти найпоширенішого офісного захворювання - шийного остеохондрозу. Регулярное виконання простих вправ дозволить вам уникнути ниючих болів, важкості, стиснення та оніміння в шийному відділі і руках, послужить профілактикою втоми і головних болів. А враховуючи той факт, що остеохондроз НЕ лікується (знімаються лише його симптоми), ви надасте собі велику послугу.

Вправа 1. Аня, крутись!

Скільки разів у школі нам робили зауваження, щоб ми не крутилися! А, виявляється, повороти головою в різні сторони підвищують рухливість хребців і дозволяють повернути м'язам шиї пластичність (для дітей слово «повернути» неактуально, а для дорослих - саме те!).

Як робити. Насамперед, зайняти вихідне положення - встати або сісти на стілець, опустити руки, повернути голову спочатку вліво (до упору), потім вправо. Вправа повторити 8-10 разів.

Не варто робити вправи різко - дотримуйтесь середню інтенсивність. Всі основні рухи робляться на видиху (тобто в початковому положенні робите вдих, а при повороті голови - видих).

Є ще один варіант виконання цієї вправи - робити невеликі повороти (а не до «упору», як у попередньому варіанті) головою в кожну сторону.

Вправа 2. Посміхаємося і киваємо

Наступна вправа також підвищує гнучкість  шийного відділу хребта і дозволяє розтягнути (особливо при регулярному повторенні) м'язи задньої шийної області.

Як робити. Початкове положення те ж саме, що і в попередній вправі - стоячи або сидячи на стільці, руки опущені. Слід опустити голову вниз, по можливості намагаючись притиснути кінчик підборіддя до грудей. Повторювати слід також 8-10 разів.

Вправа 3. Задкуємо, як раки

Наступна вправа ідеально підходить для тих, хто постійно працює на комп'ютері (тобто для більшості з нас). Воно дозволяє скорегувати наслідки для хребта неправильної пози, при якій голова і шия витягнуті вперед. Рухаючи голову назад, ви відчуєте, як розтягуються м'язи задньої області шиї, які через неправильної пози сильно скуті і напружені. Користь цієї вправи ви зможете оцінити дуже скоро.

Як робити. Знову ж сісти на стілець або встати, опустити руки. Переміщати голову назад (без нахилу, по горизонталі) - так, щоб виходив «Подвійне підборіддя». Вправа повторити 8-10 разів.

Вправа 4. «Буцалося»

Наступна вправа дуже корисно для зміцнення м'язів - цього разу передній частині шиї. Дозволяє краще розробити шийні хребці і сприяє правильному положенню голови.

Як робити. Покласти долоню на лоб і натискати, а голову рухати назустріч. Тобто «Буцалося» з власною рукою. Вправа рекомендується робити заходами по 10 секунд, потім стільки ж відпочивати. Всього 10 заходів.

Вправа 5. І знову боротьба

Наступна вправа чудово зміцнює бічні шийні м'язи, а також підвищує рухливість хребців і знижує болі в шиї.

Як робити. Ця вправа дуже схоже на попереднє, але тепер тиснути будемо в сторону. Отже, слід сісти на стіл. Одну долоню покласти на скроню і натискати. В цей же час голова протидіє руху руки. Знову ж - робимо 10 заходів по 10 секунд кожен.

Вправа 6. Сумніваючись, роби

Ця вправа багатьом знайоме ще зі школи, і сьогодні воно ще більш актуально! Воно допомагає розслабити «затиснуті» місячними звітами та діловими зустрічами м'язи шиї.

Як робити. Сісти або встати, опустити руки, підняти плечі якомога вище, «втиснувши» голову (як ніби ви сумніваєтеся), тримати 10 секунд. Потім розслабити плечі, опустити їх і зробити глибокий вдих. Зробити 10 заходів з перервами в 10-15 секунд.

Вправа 7. Потягушки-потягушечкі

«Потягушки» - прекрасна вправа, з якого починають день «всі поважають себе кішки». Чим ви гірші?

Як робити. Зімкніть руки в замок, підніміть до високого офісному стелі і потягніться разів п'ять. Потім потягніться в різні сторони - теж приблизно по п'ять разів. Напруження в спині як не бувало!

Вправа 8. Сам собі масажист

Самомасаж допомагає розслабити м'язи і зняти больові відчуття, у тому числі головний біль .

Як робити. Просто помасажуйте м'язи між кісткою потилиці і його м'якою частиною. Буде неприємно (недовго), але ефективно. Можна скористатися довгастим предметом (можна принести з дому). Предмет повинен бути зовні нагадує качалку (шматок трубки, масажна щітка і т.д.). Вплив має бути досить сильним. Масажувати слід три-чотири хвилини.

Поверніть шиї рухливість, а голові - ясні думки!