Головна » Статті » Різдвяна казка у Юрмалі
Для мене самим чарівним і барвистим святами є Різдво і Новий рік.

Так уже склалося, що ці свята здаються довгими і хвилюючими - напевно, через підготовку подарунків і сувенірів для рідних і близьких, оздоблення і прикрашення свого житла і робочого місця. У ці дні я замислююся про сенс життя, про Різдві Христовому, Про взаємини людських. Якщо зима не підвела і розщедрилася снігом - пригадується дитинство, самі собою оживають картинки з пам'яті і казкові різдвяні листівки. Атмосфера свята наростає завдяки блискучим вогників, ароматам здобної випічки, яскравих мандаринів і пряного глінтвейну.

У ці дні люди створюють казку. І кожен рік, незважаючи ні на що, ми загадуємо заповітне бажання і віримо, що воно обов'язково збудеться.

Мені пощастило прожити майже три тижні у Різдвяній казці - три тижні незабутніх вражень та емоцій: Юрмала - Рига - Стокгольм.

Юрмала - один з найбільших курортів Прибалтики. Місто розтягнувся вздовж узбережжя Ризької затоки на 30 кілометрів і складається з 15 селищ з назвами, які не так-то і легко запам'ятати відразу: Булдурі, Дубулти, Дзінтарі, Майорі, Йомас, Яункемери


Різдвяна казка у Юрмалі


Різдвяна казка у Юрмалі


У Юрмалі свого часу відпочивали багаті литовські вельможі, потім радянська номенклатура, вищий військовий ешелон, артисти та інші представники богеми. Тепер престиж курорту підтримується (у тому числі) завдяки конкурсу молодих виконавців «Нова хвиля» та фестивалю «голосячи КіВіН», виїзним сесіям «Аншлагу». Саме завдяки цим фестивалям концертний зал "Дзінтарі" придбав справжню популярність.


Різдвяна казка у Юрмалі


Основна маса населення Юрмали - латиші (близько половини) і росіяни, спостерігається невеликий відсоток білорусів, українців, поляків, а також близько 5 відсотків становлять різні інші національності.


Різдвяна казка у Юрмалі


Різдвяна казка у Юрмалі


У Юрмалу їздять відпочивати влітку ті, хто не любить «смажитися» під південним сонцем: клімат тут набагато м'якше і звичніше для нас, пляж - найніжніший оксамитовий пісок, а повітря наповнене ароматом моря і хвої. Саме сосни вважаються надбанням тутешніх місць. Ну і бурштин, безумовно. Але залишимо літній відпочинок в Юрмалі на літо, я розповім про відпочинок взимку, про чудесні різдвяних канікулах, що трапилися в моєму житті.


Різдвяна казка у Юрмалі


Так як взимку відпочиваючих зовсім небагато, можна було днями (вечорами) гуляти вулицями міста майже на самоті, відпочиваючи від суєти, від шуму, дихати хвойно-морським повітрям і милуватися казковими будиночками, такими різними і красивими.


Різдвяна казка у Юрмалі


Утримання будинків в Юрмалі - досить дороге задоволення, не всім це по кишені, багато будинків продаються, багато хто чекає свого кращого години і потихеньку розвалюються. Але все ж я ще ніде не бачила такої величезної кількості чудових зразків дерев'яного зодчества.


Різдвяна казка у Юрмалі


Наприкінці 19 століття найбільш жвавій і гучної вулицею Юрмали стає вулиця Йомас в Майорі, перетворившись на важливий культурний і торговий центр. Тепер же - це основне місце для прогулянок відпочиваючих, сюди ходять «на інших подивитися і себе показати».


Різдвяна казка у Юрмалі


Різдвяна казка у Юрмалі


Різдвяна казка у Юрмалі


Різдвяна казка у Юрмалі


Різдвяна казка у Юрмалі


Готель «Замок Пегаса» - одне з найкрасивіших історичних будівель, побудоване на початку двадцятого століття, тоді це був пансіонат. Вежа його нахилена на 20 градусів, до Пізанської вежі далеко, але все ж


Різдвяна казка у Юрмалі


Колишня купальня Е.Рацене побудована в 1911-1916 роках, тут цілий рік можна було приймати різні цілющі ванни. Поруч знаходиться морський павільйон, тут же розташувалася знаменита пам'ятка Черепаха скульптора Я.Барда. Фотографія на тлі Тортилли увійшла «в програму відпочинку» відразу ж після появи цієї чудової скульптури.


Різдвяна казка у Юрмалі


Різдвяна казка у Юрмалі


Курортний готель Baltic Beach Hotel з одним з наймасштабніших в Європі СПА-комплексів схожа на багатопалубний корабель.


Різдвяна казка у Юрмалі


Пляж в цей час року пустельний, усипаний снігом. Але я кожен день гуляла вздовж узбережжя, слухала шум моря, а іноді знаходила його (моря) результати зодчества з бурульок і льоду Чим не казкова печера Снігової королеви?


Різдвяна казка у Юрмалі


В обов'язки власників будинків входить розчищення тротуару вздовж свого ділянки, іноді тротуар закінчується несподівано - або сил не вистачило, або почався ділянку сусіда. Частенько в заметі стояла дерев'яна лопата з проханням про допомогу до пішоходів - кожен повз проходить мав можливість розчистити пару метрів тротуару. Я теж внесла в цю справу скромну лепту, мені навіть сподобалося!


Різдвяна казка у Юрмалі


Різдвяна казка у Юрмалі


Різдвяна казка у Юрмалі


До речі, юрмальський аквапарк «Ливу» є найбільшим не тільки в Прибалтиці а й у Східній Європі. Цей водний парк розваг з численними атракціонами барами, басейнами і саунами всередині працює цілий рік, тільки відкритий майданчик на зиму закрита.


Різдвяна казка у Юрмалі


До Риги - столиці Латвії - звідси всього 25 кілометрів, відмінне транспортне повідомлення дозволяє в будь-який момент відправитися в подальшу подорож.

Їдемо в Ригу! (У наступному оповіданні).