Головна » Статті » Цінності у снах
Іноді у снах ми шукаємо скарби, скарби, що означає творчий неспокій, пошук сенсу діяльності або відносин. Знаходження того, що шукається - сприятливий знак. Невдача в пошуках застерігає про непотрібності прагнень до змін будь-яку ціну, так як вони здатні обернутися жалем про те, що було зроблено, і цей шлях може виявитися хибним. Важливо і те, що саме ми знайшли у сні і з чого вона зроблена, так як кожен предмет має власне значення. Прикраси у снах ми не тільки знаходимо і втрачаємо, вони можуть бути подаровані, куплені, вкрадені, отримані в спадщину.

Знахідка скарби у сні також може означати, що сновидець виявив власні приховані можливості, навички та таланти, якщо тлумачення допомогло визначити значення символів того, що саме було виявлено в скарбі. Набуття скарби також може символізувати набуття важливого і цінного для життя і творчого вирішення, здатного вирішити існуючу проблемну задачу або придбану мудрість і досвід у життєвих колізіях і випробуваннях. Володіння певною цінністю в сновидінні цілком може вказувати і на розкриття власної значущості та самоповаги, а іноді і на те, що існує необхідність в переоцінці всього того, що по-справжньому важливо і значимо для розкриття індивідуальних якостей сновидца.

Виритий скарб здатний символізувати минуле, цінне для сновидца. Відповідно до того, що виділив сновидіння в цьому скарбі, можна зробити висновок про те, що це - внутрішнє багатство цієї людини або фальшиві цінності, до яких він прагнув.

Цінності, які в сновидінні згадані як спадкові, вказують на успадковані здібності та навички. Отримані в дар - означають пропозиції від того, хто дарує їх у сні. Куплені - придбаний зусиллями досвід життя. Якщо цінності вкрадені у сновидца, то він відкидає або не бажає прийняти якісь переконання чи моральні цінності. Коли сновидец сам краде у сні чиїсь цінності, то йому не вистачає того, що вони символізують.

Благородний метал золото , Завдяки своєму дивовижному блиску, величності і тому, що він не піддається корозії, в давнину асоціювався з чоловічим началом, Сонцем і богами. Тому цей метал символізує багатство, владу, славу, пишність і знатність, чистоту, мудрість, витонченість і освіченість. Але через те, що навколо нього і через нього часто розгорталися злочину, у сні цей метал цілком може виступати як символ спокуси, спокуси, брехні, інтриг і обману, коли в сновидінні їм прагнуть володіти будь-якою ціною.

І якщо в сновидінні ви знаходите золоті злитки або цільні прикраси з золота, то можна сказати, що подібний сон передбачає початок «золотий», тобто вдалою пори в житті сновидца. Золото у сні на дні, золотий дощ вказують на невичерпні джерела доходу. Світло, що випромінюється золотом, може виражати високий рівень розуміння та висвітлення події. Але іноді - як у приказці: «Не все золото, що блищить». Тобто не є настільки важливим і цінним, як сприймалося спочатку.

Дорогоцінний метал срібло з давніх часів асоціюється з Місяцем, жіночими якостями, почуттями та емоціями, несвідомим інтуїтивним сприймачем початком. Символ мудрої стислості: "Слово - срібло, мовчання - золото ". Негативне значення можуть виражати срібні гроші у сні, так як Іуда продав Христа за 30 срібняків.

Рідкісний і унікальний благородний метал платина вказує на високий престиж, становище і багатство людини, будучи символом аристократії. Вироби з цього металу означають, що тому, хто носить їх у сні, сприяють і протегують вищі сили, і ця людина здатна виступити в реальному житті як спонсор і меценат. Цей самий міцний і стійкий дорогоцінний метал в гіршому своєму значенні може вказувати, що сновидець живе за інерцією, так як у житті йому особливо напружуватися не доводиться, як більшості людей. Але все ж, якщо вам приснилося виріб, в якому присутній платина, то, швидше за все, його власник націлений на підкорення найважливішою вершини свого життя, або на розвиток своїх психічних можливостей. А негативні якості платина прагне зняти з людини не тільки у сні, а й в реальному житті.

Прикраси з дешевих металів у сні вказують на якості, символізували цими металами або матеріалами:

- алюміній - Гнучкість, пластичність, розчарування;

- мідь - Спокій, краса і егоїстичність;

- бронза - Войовничість і особистий корисливий інтерес;

- залізо - Жорстокість, непохитність, матеріалізм і розважливість;

- дерево - Байдужість, ненадійність, крихкість, відсталість і простота;

- пластик, пластмаса - Залежність від ситуації і неприродність.

Амулети і талісмани як у реальному житті, так і в сновидіннях є символами захисних сил, що дозволяють стримувати страхи і чиїсь переважаючі негативні впливи, виступають як підтримка в реалізації того, що важливо і значно в житті. Ще ці символи можуть вказувати на потребу в пильності і розсудливості в справах і відносинах.

Прикраси, ювелірні вироби часто у сні символізують почуття і думки у відносинах, часто любовні, що віддаються і прийняті, висловлюючи то в них, що важливо і цінно для конкретної особистості, ситуації і відносин, а також наявність потенціалу можливостей їх розвитку.

Про конкретні прикрасах, виробах з металів і каменів мова піде в наступній статті - « Прикраси в сновидінні ».