Головна » Статті » Прості засоби від втоми на роботі
Давно відомо, що наша працездатність багато в чому залежить від нашого самопочуття. Для того, щоб бути в тонусі, потрібно якісно і своєчасно відпочивати. Але в сучасному світі в Протягом робочого дня викроїти час на відпочинок не так-то просто. Від того відчуття втоми переслідує нас день від дня. Що ж робити? Сьогодні ми розповімо, як швидко і ефективно позбутися втоми на роботі.

 Розподіл часу

Доведено, що людина працює більш продуктивно в першій половині дня, починаючи ж з обідньої перерви наростає і накопичується втома. Однак багато хто з нас вважають за краще вирішувати складніші, енерговитратні завдання не відразу по приходу на роботу, а відкладаючи їх на потім, якраз на післяобідній час, коли сил стає набагато менше. Тому перше, що слід зробити, щоб знизити стомлюваність на роботі - це грамотно розподілити час, а самі складні завдання виконувати вранці.

Фізичне навантаження

Відомо, що найкращим відпочинком є ??зміна діяльності, тому через кожну годину влаштовуйте собі перепочинку. Причому такі перепочинку повинні проходити не у комп'ютера за читанням новин, перевіркою соціальних мереж та іншого. Під час пауз слід пройтися по офісу або зробити кілька нескладних фізичних вправ. Добре допомагають зняти втому такі вправи:

• Для голови і шиї. Для початку розімніть шию - це поліпшить кровообіг мозку. Для цього по 15 раз нахиляйте голову вперед-назад і повертайте вправо-вліво. Після стуліть руки замком на потилиці, виставивши лікті вперед. Активно тисніть потилицею і шиєю на руки. Повторіть кілька разів.

• Для очей. Який би роботою ви не займалися, особливо якщо ви багато часу проводите за комп'ютером, велике навантаження йде на очі. Щоб зняти напругу і повернути зору гостроту, робіть наступне. Закрийте очі, прикрийте віка подушечками пальців, дуже легко натискаючи. Через кілька секунд заберіть руки, відкрийте очі і інтенсивно поморгайте. Відпочиньте від монітора і постарайтеся сконцентрувати погляд на предметах, що знаходяться від вас на різному відстані: від дуже далекого до дуже близького. Повертайте очними яблуками вправо - вліво, вгору - вниз. Ще раз інтенсивно поморгайте.

• Спина і плечі. Нескладні, але чудово знімають напругу вправи можна зробити, навіть не встаючи зі стільця. Сядьте рівно, опустіть руки вниз і обертайте плечима вперед 15-20 разів і назад стільки ж. Тепер підніміть руки вгору і поперемінно кожної з них спробуйте дотягнутися до стелі. Далі стуліть пальці рук, виставивши руки долонями вгору, і робіть кругові рухи, нібито миєте стелю, по кілька разів в кожну сторону. Якщо у вас є можливість встати і усамітнитися, то можна зробити ще кілька вправ для хребта. Наприклад, добре розслабить спину вправу «кішка» - потрібно поперемінно вигинати і прогинати хребет. А ще можна звернутися до йозі і виконати нескладну, але ефективну асану «собака мордою вниз».

• Ноги. Іноді досить просто зняти туфлі і розім'яти затерплі ноги, поворухнувши ступнями і пальцями. А також можна покатати ногами пляшку або використовувати спеціальний портативний тренажер.

В обідню перерву не сидіть в офісі, навіть коротка прогулянка на свіжому повітрі зарядить вас енергією на що залишився робочий день .

Швидкий ефект

Іноді немає можливості робити фізичні вправи, а вам чекають важливі переговори, зустріч, і потрібно швидко повернути собі форму. У таких випадках можна скористатися експрес-методами відновлення. Ось деякі з них:

1. Дихальні вправи: глибоко вдихайте і повільно видихайте повітря. Поперемінно подихайте кожною ніздрею.

2. Іноді втома і слабкість можуть бути симптомами зневоднення організму. Виправити це досить просто. Випийте півсклянки теплої чистої води. Це допоможе поліпшити обмін речовин, і вже через кілька хвилин ви будете почувати себе набагато бадьоріше.

3. Помийте обличчя холодною водою, це здорово освіжає. Якщо немає такої можливості, наприклад, боїтеся зіпсувати макіяж, То можна змочити крижаною водою долоню і недовго потримати руку на області шиї і на потилиці.

4. Потримайте руки по холодній або літньої водою протягом 30 секунд або хвилини - це допоможе підбадьоритися всьому організму.

5. Швидко підбадьоритися допомагає і кофеїн. Не дарма багато так люблять випити за роботою чашечку кави. Однак набагато більш ефективна і корисна чашка зеленого чаю з часточкою лимона і ложкою меду.

6. Можна випити настоянку або капсули з екстрактом женьшеню або елеутерококу - Це прекрасні природні енергетики, стимулюючі ЦНС.

7. Допоможе і легкий перекус, наприклад, шматочок чорного шоколаду. Він покращує настрій і чудово заряджає енергією - правда, ненадовго. Якщо енергія потрібна на кілька годин, краще з'їжте фруктовий салат, банан або яблуко. Добре допомагають підбадьоритися і цитрусові.