Головна » Статті » З Індії з любов'ю: десять популярних асан для жінок
Схід здавна вабить західної людини своєї багатовікової мудрістю і таємними знаннями про людину та її здоров'я. Але часом завіса відкривається, і секретні знання стають доступними, а деякі так і зовсім стають популярними в усьому світі.

Популярність йоги

Одне із стародавніх східних навчань, йога, У другій половині двадцятого століття було популяризовано в США рухами бітників і хіпі, які гаряче цікавилися саме східними вченнями. На сьогоднішній день кількість прихильників йоги нараховує не менше сотні послідовників. Одна тільки її різновид, Айенгар-йога , налічує 158 мільйона послідовників в США.

Особливо популярна ця духовно-фізична практика серед жінок. І не дивно - завдяки статичному навантаженні, розробці глибинних груп м'язів і поступового підвищення витривалості представниці слабкої статі помічають, що у них став міцніший імунітет, м'язи придбали тонус, менструації стали протікати набагато легше, а в очах ніби з'явився яскравий блиск. Хочете так само? Тоді почнемо!

Підготовка до виконання асан 

Перш, ніж почати виконання вправ, варто правильно налаштуватися.

Немає нічого краще для якісного warm-up, ніж дихальна гімнастика . Можна використовувати для цього одну з вправ гуру дихальних практик Кацудзо Ніші. Невелика дихальна разміночка підготує організм до виконання асан.

І не варто забувати: правильне дихання - запорука прискорення метаболізму, а, отже, поступового зниження ваги  .

Ще слід запастися пляшкою ізотоніки. Якщо його немає під рукою, то можна зробити домашній: розчинити в 06 літра води сік половинки одного лимона і маленьку щіпку морської солі. Чому потрібна сіль ? Справа в тому, що після виконання асан потові залози будуть інтенсивно виділяти вологу, в якій розчинені солі - електроліти людського тіла. Щоб відновити баланс речовин, слід пити ізотоніки, покупні або домашні.

Топ-10 асан: виконання і рекомендації

1. М'яке дихання

Для виконання першої асани слід сісти на килимок або подушку - тіло повинне відчувати тільки комфорт. Тепер протягом п'яти секунд потрібно повільно вдихати повітря через ніс, затримуючи дихання на пару секунд, потім повільно видихати повітря протягом декількох секунд. Це дихальна вправа варто виконувати протягом хвилини, не збиваючи ритму.

2. Підйоми

Початкове положення - сидячи на підлозі. Потрібно зводити коліна разом, одночасно піднімаючи гомілку паралельно підлозі. Руки також витягають паралельно підлозі. Потрібно затриматися в такій позиції на десять секунд, при цьому роблячи глибокий видих.

3. Трикутник 

Початкове положення - ноги ширше плечей, стопи напружені. Потрібно розвести руки в сторони і зробити нахил в сторону, при цьому одну руку потрібно притиснути до стопи, а іншу витягнути вгору, немов направляючи в стелю. Одна стопа повернута при цьому на 90 градусів, а друга - на 45.

4. «Жаба»

Початкове положення: жінка спирається на лікті і коліна, руки і ноги притиснуті до підлоги. Положення потрібно утримувати на 5 зітхань.

5. «Міст і кеглі»

Лежачи на спині, потрібно притиснути руки і стопи до підлоги і різко відірвати сідниці від підлоги і опустити. Виконуємо вправу 10 разів.

6. Поза гори

Потрібно опустити прямі руки вздовж тулуба і повернути кисті так, щоб обидві долоні «дивилися» вперед. Голову слід тримати максимально прямо.

7. Поза стільця

З вихідного положення «поза гори» потрібно підняти перед собою руки на вдиху так, щоб ваша голова була між ними. Таз потрібно відвести назад, немов сідаючи на стілець. У такому положенні затримуємося на 30 секунд.

8. Поза «Воїн 1»

З положення попередньої асани потрібно відвести праву ногу назад, щоб між ногами була відстань близько метра. Праву стопу слід розгорнути на 90 градусів і впертися в підлогу зовнішньою стороною. Тепер треба з'єднати долоні так, щоб ваша голова знаходилася між двома руками.

9. Поза «Воїн 2»

Перебуваючи в попередній асане, слід залишити положення ніг таким же і повернути корпус вправо разом з головою. Руки опускаємо на один рівень з плечима, при цьому долоні дивляться вниз. Тепер тягнемо руки в протилежні сторони протягом хвилини.

10. Поза немовляти

Треба встати на коліна, трохи розвести їх і одночасно відвести руки назад, щоб вони лежали вздовж тіла. Голова повинна упиратися в підлогу. Ця асана вважається однією з найважливіших в практиці йоги.

Всі ці асани прості у виконанні і неймовірно результативні. Якщо ви хочете бути такими ж стрункими та підтягнутими, як співачка Мадонна, актриса Дженніфер Лав-Х'юїтт (яка зізналася в любові до буті-йоги в березневому інтерв'ю Shape) і модель Крісті Терлінгтон, то вам варто освоїти топ-10 асан для жінок, які стануть ідеальною базою для подальшого освоєння йоги.