Головна » Статті » Фрукти зі снів
Фрукти, фруктові дерева виступають у сновидіннях дарами природи в результаті зусиль, праці, певних знань, символізують плідні результати якої діяльності. Коли у сні вони зрілі, соковиті і привабливі, вони одночасно є показниками гарного здоров'я і сприятливого спадщини. Квітучі фруктові дерева - досить сприятливі символи, що прогнозують майбутню успішність, щастя і потенціал приросту - як у справах, так і в особистому життя.

Залежно від того, якими сняться плоди, - таким і буде успіх. Якщо плоди у сні зелені, значить, результати зусиль до кінця ще не дозріли і робити якісь висновки поки передчасно, тому що багато чого буде залежати від погоди. Тобто як від настрою, з яким ви працювали, так і від оцінки вищестоящими ваших праць. Коли плоди наснилися гнилі, то ситуація змінюється у бік погіршення, або мотиви її явно непорядних, недостойні або мають відношення до хвороби. Штучні плоди створюють видимість зусиль, роботи і, з'являючись у сні, вказують на наявність ілюзії, шахрайства, обману.

Абрикос , апельсин і персик , Як дерева з помаранчевими плодами, символізують бажані й позитивні підсумки діяльності, роботи, зусиль. А також фізичне здоров'я і якість задоволення в різних аспектах життя, включаючи сексуальні.

Ананас (Якщо приснився цільний плід зі стеблом) в сновидіннях представляє честь, гідність і навіть може бути пов'язаний з владою, іноді з самовпевненістю, а також хорошим доходом, успіхом і визнанням.

Кавун , За великої кількості насіння в південно-східній Азії визнаний символом родючості, спадковості і вагітності. Але через те, що насіння його темного кольору, кавун у сні може прогнозувати сумну ситуацію або нездійсненні надії і очікування. Але от для хворого сновидца кавун символізує одужання.

Банан  в сновидіннях за своєї форми є фалічним символом, символізуючи сексуальні бажання, прагнення, очікування.

Виноградне гроно у сні здатна представляти колектив або групу, об'єднану цілями та ідеями, взаєморозуміння і взаємодопомога. Дозрілий білий і зелений виноград символізує багатство ідей та інтелекту. Не в сезон збору врожаю, якщо сниться чорний або фіолетовий виноград, він здатний пророкувати занепад життя, жадібність, пияцтво і розплату, особливо коли уві сні його клюють птиці.

Традиційно вишневе дерево через раннього цвітіння є символом удачі в Китаї. Вишня символізує невинність. Але іноді її плід може бути пов'язаний з гомосексуальними тенденціями, або іншими проблемами, коли він кислий. В американському суспільстві плід вишні асоціюється з правдивістю, якщо в сновидінні смак вишні приємний.

Гранат на сході - традиційний символ родючості, багатодітності, здоров'я і довголіття, мудрості і позитивних діянь. Квітуче гранатове дерево символізує зцілення, оптимізм і емоційне очищення. Гранатове зернятко означає мудрість століть. Через міфу про Персефону, коли Гадес подарував їй гранат, смак цього фрукта знайшов значення сексуального спокуси і залежності.

Лимон , Цей очищающий та антисептичний фрукт, - символ необхідність очищення власних почуттів, емоцій і думок. Через свого кислого смаку він здатний символізувати почуття розчарування і втоми, потреба в оздоровленні. Має і негативний сексуальний символізм - невдача або боязнь сексуального контакту. Іноді в сновидіннях лимон може виступати як матеріальний аспект, символ грошей, «лимон» - «мільйон».

Слива - Символ довголіття, невинності і щастя в шлюбі (як дерево). Як плід, синьо-фіолетова слива - символ страждання і незадоволення. Висушена зливу або чорнослив - старіння, в'янення, емоційна або творча скутість.

Гарбуз , Як і інші фрукти з рясним кількістю насіння, є символом родючості, достатку, процвітання і набуття досвіду. Але через те, що гарбуз застосовували як голови лякала, вона набула значення дурості або божевілля. У традиційній слов'янській культурі гарбуз підносили в дар сватам як символ відмови. На святі Хеллоуїна, який перекочував з Америки, цей фрукт є символом відлякування нечистої сили, а світло всередині вирізаного гарбуза символізує пам'ять про минулу ситуації або людині, які сприймалися важливими і значітельниіт. Димок, що піднімається над цим плодом, означає звільнення духу від тіла.

Фіга - Символ удачі, материнства, родючості та світу. Через те, що інше значення слова «фіга» - «дулю, дуля», цей фрукт є символом безпечності та байдужості. Фігове дерево - символ осяяння і возз'єднання чоловічого начала з жіночим. У християнстві фіговий листок вважався символом гріхопадіння через те, що після того, як Адам згрішив з Євою, він їм прикрився. Фіговий лист символізує фалос, чоловіче творчий початок, статевий потяг і насолоду.

Фінікова пальма символізує чоловіче родючість і щедрість богів в Африці та Азії. Через це фінік в біблійній традиції став символом тих, хто отримає благословення на небесах. Вживання фініків хороших сортів обіцяє законну прибуток і благу звістку тим, хто вживав їх у сні. Фінік, що йде під землю, символізує приховане багатство. Витягування кісточки з фініка означає народження хлопчика. Незрілий фінік символізує рада, яка буде проігноровано. Який зірвав у сні зрілі фініки очікує благополучний і прибутковий результат справ і заступництво впливових осіб. Що впав з дерева без листя фінік символізує занепад. Фініки, насипані в купу, - ознака недовгого благополуччя.

Яблуня з рясним кількістю здорових плодів або квітуча традиційно вважається символом удачі, краси, здоров'я, життєвої сили та енергії. У Біблії яблуко символізує заборонений плід, сексуальне блаженство і спокуса. Червиві яблука або мають негативні значення чогось небезпечного, шкідливого, сумнівного і навіть нездорового. Зовні красиве, зіпсоване зсередини яблуко символізує зовні прийнятні відносини, і навіть гарні, але розпадаються зсередини. Гниле яблуко може виступати тим, що прийнято називати «яблуком розбрату». Таке ж значення може мати яблуко, якщо в сні через нього відбуваються суперництво, бійка чи ворожнеча. Передчасні висновки і праці означає недозріває яблуко. Опале яблука, як і інші плоди, пов'язані з занепадом або втраченими інтересами. Іноді яблуко, що впало поруч з яблунею, символізує спадковість: «яблуко від яблуні недалеко падає».

Яблуко є символом точності - від виразу «потрапити в яблучко». Цей плід також значить порятунок, коли у сні має відношення до Яблучним Спасом. У руці хазяїна яблуко символізує владу. А вибір золотого яблука у сні може бути пов'язаний з державною владою або владою в професії і матеріальним достатком. У Китаї яблуко є символом миру, а його квітки - символом краси. Алхіміки підмітили, що розрізане поперек яблуко в своїй серцевині має п'ятикутну форму, що нагадувало їм про шуканий п'ятому елементі. Також вони використовували цей плід в якості символу знання.

Ягоди в сновидіннях мають ряд значень. Вони можуть бути символами молодої дівчини, результатів зусиль, сексуального задоволення або розчарування. Темні ягоди, особливо якщо смак їх кислий або гіркий, здатні сигналізувати про болючі відчуття, стражданнях, сльозах. Світлі або червоні солодкі ягоди - на радість, любовним успіхам і удачам. Дрібні ягоди - провісники малих результатів. Великі - більш значущих.

Наприклад, суниця у сні, як дрібна солодка ягода, символізує проходять чуттєві насолоди.

Полуниця , малина хоча і символізують задоволення, так як плоди їх солодкі, смачні, але ці підвищеного еротизму символи можуть символізувати заборонену діяльність, або відносини, які передбачають наслідки. Іноді подібні символи у сні можуть мати відношення до кримінального співтовариства, сумнівної діяльності, або до розбещеності, що рано чи пізно веде до розплати, коли «полуничка», «малинка» входять у словниковий жаргон.

Наступна стаття продовжить тему про рослини. Мова в ній піде про овочі.