Головна » Статті » Дерева, які нам сняться
Як частина сюжету сну, дерева досить часто присутні в сновидіннях. Чи мають різні дерева окрему символіку або власне значення? Або значення взагалі немає ніякого? Зазвичай сновидці подібними питаннями не задаються, поки сама присутність дерев не становить тривалого сюжету сну. Хоча будь-який елемент сновидіння не випадковий, навіть якщо сплячі не звертають на нього належної уваги.

Ландшафт,  природа у сні символізують природний потенціал, енергію, що дають сили до життя, функціонуванню, оновленню і відновленню. Дерева в сновидіннях виступають покажчиками цих сил, чи становлять вони самого сновидца, членів його роду, або висловлюють древо його пізнання життєвого досвіду, перспективи росту і розвитку, духовну реалізацію та устремління.

Дерево, його стовбур вказують на те, якою є структура особистості. Сильної - потужний, витонченою, але витривалою - прямий стовбур ліщини. Він покажчик інстинктивної природи людини, і його примітивних стадій.

Плоди дерев символізують результати діяльності і зусиль, досвіду і досягнень. Квіти - Це завжди розквіт, пік зусиль. Гілки  дерева, його листя - Покажчики енергетики, сил і можливостей, заснованих на знаннях (листя вгору) або досвіді (в сторони). Опущені гілки вказують на відсутність опірності, смиренність і втрату мужності. Підняті гілки - прагнення до значущості, влади, ентузіазм і спрямованість до реалізації.

Коріння дерева - це основні і успадковані принципи, глибини особистості, потенційні можливості душі. Коріння є покажчиками родинних зв'язків, уз, вказуючи на предків і засновників роду, а також таємниць і того, що заховане і заховане. За Юнгом коріння - символ колективу та його несвідомих процесів.

Крім цього, різні дерева в сновидіннях мають власну символіку, як і їх плоди.

Береза ?? в снах зазвичай символізує граціозну струнку дівчину або жінку, що володіє душевною чистотою і милосердям. Але от різки з берези, як правило, сняться до покарання.

Міцний і величний зелений  дуб означає мудрість, міцність і витривалість, стійкість і стабільність в ділових питаннях. Але цей образ може вказувати і на інші якості - упертість, непохитність і навіть дурість. Наприклад, пень дуба, якщо в сні він без кори, або в образі дуба проявляється якась безглуздість.

Його плоди, жолуді , Символізують потомство, зерно істини, духовну силу і енергію, родючість і безсмертя. А пророслий жолудь вказує на потребу руху до успіху через труднощі.

Іва , Як і береза, символізує жінку, що відрізняється грацією і гнучкістю, співчуттям, співчуттям і співпереживанням, лагідністю, терпінням і поступливістю, адаптацією в обставинах, що склалися. На Сході верба - символ розквіту сексуальної любові, жіночої чарівності, світлого смутку, переживань і здібності до швидкої восстанавливаемости психічних сил. А євреї вважають це дерево деревом плачу, печалі і розлуки. У Японії айни вважали, що верба - хребет першої людини, і проводили асоціацію зі здоров'ям, легкими пологами, іншими медичними та магічними благами. А гілочка верби означає перемогу над смертю, що в Християнстві є символом Вербної неділі у великодні свята, символізуючи благословення і перемогу над нещастями.

Липа , Як цілющий дерево, асоціюється з м'якістю і цілющими властивостями, коли воно пахне і розквітає. Але уві сні це дерево дружби і співпраці має і іншу символіку - підробки, брехні й обману.

Пальма, пальмова гілка - Символ довголіття, безсмертя, доблесті, влади і перемоги, але от питання - чиїй, і не завжди сновидца. Образ цього дерева здатний символізувати відпочинок, відпустку, перепочинок або канікули.

Тополя - Це дерево має двоїсту символіку через те, що його листя темні з вірніше боку і світлі з нижньої. Зазвичай він несе траурний символізм, печаль і смуток. І навіть коли означає незайманість, то поряд з самотністю.

Ясень - Космічне дерево, що з'єднує землю, пекло і небеса, символ єдності протилежностей, родючості та безперервність життя, пізнього початку та раннього закінчення. А в Прибалтиці це дерево пов'язане з простак.

Вічнозелені рослини:

- Символ довговічності і безсмертя зі здібностями до постійних змін;

- Свято життя і початок нового етапу;

- Надія на краще у важкі часи.

Ялина, ялинка, кипарис звичайно символізує надію на здійснення намірів, планів, цілей, надії на краще. Новорічна ялинка - образ, пов'язаний з святами, початком нового життя, подарунками і радістю. Але це не завжди так, образ ялинки без прикрас і без їстівних подарунків здатний нести зовсім інше значення і опинитися символом лукавства, фальші й обману. А ялинові гілки можуть навіть бути символом смерті, так як традиційно слов'яни дорогу від дому до кладовища укладають гілками ялини.

На додаток, сосна є прекрасним очисником атмосфери, символом відродження. Якщо вона у сні одна, то символізує довголіття, а якщо в парі, то означає відданість у шлюбі. Соснова шишка - Символ чоловічої плодючості, хоробрості, рішучості й удачі.

Кедр - Хвойне вічнозелене дерево, і його плоди - символи могутності, величі і безсмертя.

Дерева, плодами яких є горіхи , Символізують ріст і стан розумової діяльності, накопичення творчої енергії та ідей. І якщо на деревах ці горіхи дозрівають, то дозрівають і нерозкриті можливості, мудрі завдання, які потребують виконання, рішенні. Іноді горіхові дерева символізують тих, хто потребує визнання або у викритті.

Волоський горіх в сновидіннях є провісників радощів та успіхів. Плід цього горіха нагадує людський мозок, тому у сні символізує інтелектуальні затрати, мудрість або когось із оточення, кого можна назвати «міцним горішком». Горіх всередині твердої зовнішньої оболонки символізує ідею, знання, яке поки не проявлено або незрозуміло.

Дерево мигдалю символізує вишуканість, витонченість, обережність, чистоту, непорочність, заховану істину. І сімейне щастя, якщо плід мигдалю солодкий, а не гіркий. Квітка мигдалю вважається символом пробудження, втілюючи бдіння, солодкість і ніжність. Сік мигдалю прирівнювали до чоловічого сімені.

В тему даної статті не увійшли фруктові дерева, про них піде мова в наступній статті.