Мабуть, самий перевірений часом і досвідом тисяч жінок спосіб укладання волосся - накручування їх на бігуді. Якщо колись можна було придбати лише пластмасові моделі однакового розміру з незручними гумками, які чіплялися за волосся, то сьогодні вибір бігуді великий.

Класичними як і раніше залишаються бігуді пластмасові , Які досить нешкідливі і прості в застосуванні. ? езіновие бігуді зручні, проте зберегти круглу форму локона вони не можуть, оскільки при накрутці волосся зазвичай стають розплющеними. Для жінок з хімічною завивкою ідеальними вважаються бігуді металеві , Оскільки оброблені хімічним складом волосся при зіткненні з металом стають більш м'якими і слухняними.

Найбільш шкідливими для волосся вважаються термобігуді , Тому при їх використанні рекомендується застосовувати спеціальні засоби для гарячої укладання, захищають волосся від пошкоджень. Постійне їх застосування не рекомендується, однак якщо потрібно встигнути зробити зачіску швидко, термобігуді можуть стати прекрасним виходом з ситуації.

Дуже популярні сьогодні і бігуді-липучки , Використання яких дозволяє уникнути появи негарних заломів, що залишаються на волоссі кріпленням, наприклад, пластмасових бігуді. Ще один їхній плюс - липучки сприяють швидкому висиханню волосся, що особливо важливо, якщо часу на створення зачіски зовсім небагато. Проте знімати їх незручно, до того ж волосся після застосування липучок стають січеться і ламкими.

Для довгого волосся підійдуть бігуді-бумеранги з поролону, які зручні настільки, що можна надягати їх на ніч. Проте закріплення таких моделей вимагає певної вправності та вміння, оскільки їх м'якість може стати не тільки гідністю, але і недоліком - локони можуть вийти несподіваною і не дуже гарної форми. У професіоналів користуються популярністю велюрові бігуді, які здатні забезпечити щадну завивку.

Для створення укладання можна використовувати і коклюшки , Які зазвичай застосовуються як засіб хімічної завивки. Дрібний діаметр таких бігуді дозволяє створити об'ємну зачіску з невеликих кучериків. Втім, коклюшки можна закріпити не на всіх волоссі, а лише, наприклад, навколо особи.

Важливо звертати увагу не тільки на конструкцію бігуді, але і на їх розмір. Правило просте - чим коротше волосся, тим менше в діаметрі повинні бути бігуді. Втім, власницям довгого волосся можна порадити мати вдома бігуді різних розмірів, щоб експериментувати із зачісками.

При всій різноманітності видів бігуді існують певні правила і рецепти , Що дозволяють зробити зачіску красивою і при цьому не пошкодити волосся.

- Накручує бігуді потрібно на вологе волосся, інакше красивою укладання не вийде. Однак і занадто мокрими волосся бути не повинні.

- Не варто застосовувати одночасно бігуді і фен, оскільки гаряче повітря не тільки пересушує волосся і робить його ламким, але ще й порушує гладкість і еластичність локонів, роблячи їх пухнастими і неслухняними.

- При укладанні волосся на бігуді рекомендується використовувати спеціальну пінку, яка надає зачісці об'єм, при цьому не склеює волосся.

- Після завивки на бігуді розчісувати волосся не рекомендується, потрібно лише розділити їх на пасма, а для створення об'єму зробити на потилиці легкий начісування.