Вирушаючи за покупками на ринок, рідкісна господиня пройде байдуже повз болгарського перцю. Плоди найрізноманітніших кольорів і форм начебто зійшли з натюрмортів великих художників. Жовті, червоні, зелені, а часом і екзотичні фіолетові екземпляри збуджують апетит і народжують кулінарні фантазії.
? самотнім перцю можна вважати Південну Америку. Археологічні знахідки яскраво свідчать про його популярність у інків - зображеннями перцю прикрашали гончарні вироби, стручки перцю серед інших їстівних запасів клали в могили.
До Європи перець потрапив завдяки експедиціям Колумба. Іспанія стала першою європейською країною, яка вирощує перець. Звідти вплив цієї культури поширилося на Великобританію, південну Францію. На початку XVII століття перець «дістався» і до? оссии.
Прекрасні якості перцю здобули йому таку популярність, що деякі країни зробили його своєю улюбленою пряністю. Наприклад, угорська, мексиканська або грузинська кухні просто немислимі без цього овоча.
Безсумнівно, солодкий перець може стати прикрасою будь-якого столу. А його корисні властивості для організму заслуговують особливої ??уваги.
Солодкий перець - рекордсмен за кількістю вітамінів.
1. За вмістом вітаміну С він перевершує всі інші овочі, а також загальновизнаних фруктових «постачальників» цього вітаміну - чорну смородину та лимон. У 100 г червоного перцю міститься близько 250 мг вітаміну С. При цьому добова потреба людини в цьому вітаміні - від 70 до 100 мг.
2. У 100 г перцю міститься велика кількість каротину (провітаміну А) - 10 мг, що перевищує показники помідорів (1,4 мг) і моркви (6,2 мг).
3. Солодкий перець є джерелом і інших вітамінів: В,? ? , Е. Крім того, перець багатий мінеральними солями, з яких особливо варто виділити калій і натрій.
Воістину, перець - справжнє джерело корисних речовин, благотворно впливають на людський організм. Він покращує обмін речовин, позитивно впливає на стан шкіри, волосся і нігтів. Гострий перець, чи паприка, сприяє хорошому кровообігу, підвищує опірність організму інфекціям, запобігає утворенню ракових клітин. Медицина застосовує хімічну речовину капсаїцин, удосталь міститься в паприці, для лікування органів травлення і для зняття ревматичних болів.
Одним словом, якби якийсь алхімік задумав створити еліксир молодості та краси, в його склад він неодмінно включив би перець!