«Щи да каша - їжа наша» - відома приказка, що характеризує традиційний, історично сформований російський раціон. Проте в даний час ситуація дещо інша - від каш ми часто відмовляємося, оскільки вони калорійні і багаті вуглеводами. Чи правильно це?

Переконувати в тому, що каші корисні для здоров'я - Мабуть, безглуздо, це всім відомо. Клітковина, яка перешкоджає осіданню холестерину на стінках судин, вітаміни В, мінеральні речовини - далеко не повний перелік корисних складових каш. Невипадково саме рідкі кашки складають основу дитячого раціону, а дорослим британські дієтологи рекомендують вживати їх не рідше трьох разів на тиждень.

А ось на тезі, що каші допоможуть відповісти на питання, як схуднути , Варто зупинитися докладніше. ? азумеется, ці страви досить калорійні (близько трьохсот калорій на сто грамів), проте вони містять так звані швидкі вуглеводи - які засвоюються поступово і при цьому здатні довго підтримувати почуття ситості, тому для насичення цілком можна обійтися невеликою порцією смачної кашки. Якщо не заправляти її вершковим маслом - каша цілком може стати дієтичним продуктом.

Каші бувають різні, і кожна з них корисна по-своєму.

Гречана каша ( 329 Ккал на 100 грамів ) Багата на вітаміни В, кальцієм, залізом і навіть рослинними білками - наприклад, китайці вважають, що вона цілком може замінити м'ясо. Корисна вона при захворюваннях серця, печінки, для зняття набряків. Гречана крупа здатна нормалізувати роботу кишківника, вона вважається одним з потужних засобів профілактики ракових пухлин.

Пшоняна каша ( 334 Ккал на 100 грамів ) Містить вітамін А, що сприяє регенерації клітин шкіри, стимулює роботу серця, виводить з організму зайві жири.

? ІСів каша ( 323 Ккал на 100 грамів ) - Не тільки сама низькокалорійна каша, але і легко засвоюється. Містить безліч рослинних протеїнів, що сприяють відновленню клітин.

Вівсяна каша ( 345 Ккал на 100 грамів ) Відома своїм «обволікаючим» ефектом, сприяє лікуванню захворювань шлунка і кишечника. Дуже корисний вівсяний кисіль, зварений з мелених пластівців.

Перлова каша ( 324 Ккал на 100 грамів ) Рекомендується при недокрів'ї, допомагає при наявності алергічних реакцій, багата вітамінами і мікроелементами.

Кукурудзяна каша ( 325 Ккал на 100 грамів ) Зміцнює нігті і зуби завдяки високому вмісту в крупі кремнію, сприяє оздоровленню кишечника, виводить зайвий жир.

Почніть день з каші і будьте здорові!